Genel Bilgiler

Afyon Sağlık Yüksekokulu, Tıp Fakültesi ve Ahmet Necdet Sezer Araştırma ve Uygulama Hastanesinin de içerisinde bulunduğu Ali Çetinkaya Kampüsü’nde kendisine ait yüksekokul binasında bulunmaktadır.

 

1997-1998 eğitim öğretim yılında Ebelik ve Hemşirelik bölümleri ile eğitime başlayan Yüksekokul’a, 2008 yılında Fizyoterapi ve Rehabilitasyon ve Sağlık Yönetimi bölümleri, 2009 yılında Sağlık Yönetimi ikinci öğretim ve Beslenme ve Diyetetik bölümleri açılmıştır.

 

Yüksekokulda her ülkede ulusal durum ve kültürle uyumlu olmak kaydıyla eğitim kalitesini iş dünyası ve sivil toplum beklentilerine uygun bir şekilde arttırmayı, deneyimleri paylaşmayı, işbirliğini, kazanılan yetkinliklerin geçerliliğini sağlamayı amaçlayan BOLOGNA SÜRECİ uygulanmaktadır. Yüksekokulda yer alan Hemşirelik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon ve Beslenme ve Diyetetik bölümlerinde okuyan öğrencilerin Sağlık Yönetimi bölümünde YAN DAL yapma imkanları bulunmaktadır. Ayrıca Hemşirelik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon ve Beslenme ve Diyetetik bölümlerinde okuyan öğrencilerin bu üç bölüm arasında yatay geçiş yapmaları da mümkündür. Yüksekokulda yer alan bölümler arasında ÇİFT ANA DAL ve Ulusal-Uluslararası Akreditasyon çalışmaları devam etmektedir. Yüksekokulda öğrenciler ERASMUS ve FARABİ programlarından faydalanabilmektedir ve her yıl belirlenen sayıda öğrenci ERASMUS programı dahilinde anlaşmalı ülkelerde eğitim görebilmektedir.

 

Yüksekokulumuzun öğretim kadrosunda 10 öğretim üyesi, 10 öğretim görevlisi, 10 araştırma görevlisi, 1 uzman ve 1 okutman olmak üzere toplam 32 öğretim elemanı görev yapmaktadır. Temel Tıp Bilimleri derslerine Tıp Fakültesinden alanlarında uzman öğretim üyeleri gelmektedir. Yüksekokul 2014- 2015 öğretim yılında hemşirelik bölümü 15. dönem mezunlarını, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü ile Sağlık Yönetimi Bölümleri ise 4. Beslenme ve Diyetetik bölümü 3. mezunlarını vermiştir.

 

Neden Afyon Sağlık Yüksekokulu ?

1- Afyon Sağlık Yüksekokulu şehir içinde ve Afyonkarahisar- İzmir karayolu üzerinde bulunmaktadır. Yüksekokulumuz ile şehiriçi ve Ahmet Necdet Sezer Kampüsü arasında sürekli minibüs ve/veya otobüs seferleri sayesinde ulaşım sıkıntısı bulunmamaktadır.

 

2- Afyon Sağlık Yüksekokulu binası birçok yüksekokulunun aksine Ahmet Necdet Sezer Araştırma ve Uygulama Hastanesinin de içinde olduğu Sağlık Kampüsünde yer almaktadır.

 

3- Uygulamalı eğitime ağırlık verilen yüksekokulumuzda, mezuniyet sonrası uygulama açısından mezun öğrenciler sorun yaşamamaktadırlar.

 

4- Yüksekokulumuzdan mezun olan öğrencilerin yaklaşık % 85’i çeşitli sağlık kuruluşlarında istihdam edilmektedir.

 

5- Yüksekokulumuzdan mezun olan öğrenciler Yüksek lisans ve Doktora yapabilmekte ve akademisyen olarak çalışabilmektedirler.

 

edevlet-ogrenci-belgesi-sorgulama  akueposta  obs